PRODUKCJA CERAMIKI I WARSZTATY CERAMICZNE

Nazwa “Dwa Wypały” powstała od technologii produkcji podwójnego wypalania ceramiki. Tworzę jedyną w swoim rodzaju ceramikę użytkową. Moje naczynia wypalam na kamionkę, w maksymalnej temperaturze 1240 stopni – to sprawia, że bez obaw umyjesz je w zmywarce i będziesz mógła cieszyć się jej użytkowaniem jeszcze przez długie lata.

Poza produkcją ceramiki  prowadzę zajęcia ceramiczne z lepienia i toczenia na kole garncarskim. Zapraszam do mojej pracowni w Gdańsku Wrzeszczu.

DZIĘKUJĘ

To dzięki Tobie mogę robić to, co przychodzi mi naturalnie – toczyć,
wypalać, zdobić i ponownie wypalać, a następnie się tą wiedzą dzielić. Jeśli popijasz kawę z mojego kubeczka, właśnie wróciłeś z moich zajęć ceramicznych, albo mocno mi kibicujesz – dziękuję.

Agnieszka

Mam na imię Agnieszka i po dwóch latach mieszkania w Australii – w kraju łatwych pieniędzy i pięknych plaż – wróciłam do Polski. Chciałam to zrobić na własnych warunkach. Postanowiłam zostać programistką. Gdy skończył się mój staż zawodowy, okazało się, że rynek IT nieoczekiwanie się zmienił. Bardziej naturalnie niż bicie się o miejsce pracy przychodzi mi toczenie garnków. Poza tym, zawsze chciałam być przedsiębiorcą. Czy się uda, czy będę wracać do kodowania? Trochę trzęsę portkami – nie ukrywam. Ale jak to mówią “fake it until you make it”. Więc koniec z zastanawianiem się co to będzie, pora działać!

Jak ulepić z gliny czajnik?

Kiedy zaczynałam toczyć na kole garncarskim wielką tajemnicą i marzeniem było dla mnie zrobienie czajnika. Wystarczy zadać przeglądarce pytanie jak prawidłowo zbudować czajnik z gliny

Czytaj Dalej »

Jak powstaje kubek z gliny?

Ceramika to wielka lekcja cierpliwości. Sam proces formowania jest bardzo pracochłonny. Gdy forma wygląda już jak kubek to dalej dopiero początek całej technologii. Zapraszam Was do mojej pracowni, abyście sami zobaczyli jak powstaje kubek z gliny.

Czytaj Dalej »